HAKKIMIZDA

Mare Atelier, el işçiliği ve sürdürülebirliği baz alarak kurulmuş lüks ve tasarım çanta markasıdır. Bilinçli ve çevreye duyarlı tüketim anlayışı doğrultusunda geri dönüştürülebilir kumaş ve aksesuarlar kullanıyor, sınırlı sayıda üretim yapıyoruz. Gelecek üretimlerimizde salt vegan deri, boya ve kumaş kullanarak markamızı %100 çevreye duyarlı bir çizgiye taşımak öncelikli hedefimiz.  

Markanın kurucusu ve tasarımcısı olan Kardelen Sönmez, Robert Kolej'i ve Koç Üniversitesi'ni bitirdikten sonra İtalya ve Türkiye'de seçkin çanta tasarım ve sürdürülebilir moda kurslarında eğitim gördü . Marka, 2017 yılı Nisan ayında Kardelen Sönmez tarafından İstanbul'da kuruldu. Marka ve finans yönetimi konusunda, tasarımcımızın kız kardeşi ve annesinin marka bünyesinde çalışmaya başlamasıyla birlikte, Mare Atelier bir aile şirketi olarak büyümeye devam ediyor.

Modellerimizi Vakkorama mağazaları, Lidyana.com, Akmerkez Building Store gibi saygıdeğer lokasyonlarda sergileme fırsatı bulduk. Yeni sezonda ise Beymen, Barners ve DEMSA Grup bünyesinde Harvey Nichols, Brandroom ve Galeries Lafayette ile çalışmaktayız. Yerli üretime ve el emeğine gösterdiğimiz özeni tüm dünyaya yayarak günümüz hızlı moda anlayışının bilinçli tüketime kaymasına katkıda bulunmak istiyoruz . Fabrikalaşan çağa rağmen çantalarımız atölyelerimizde zanaatkarlarımız tarafından el yapımı olarak özenle üretilmektedir. Her Mare çantası arkasında farklı bir zanaatkarın eşsiz hikayesini barındırmaktadır. Tasarımcımızın markasına olan tutkusu onu başarılı kılan unsur oldu. Tutku ve sevgiyle her şeyin mümkün olduğuna olan inancımız en büyük motivasyonumuz.

Square Stage

EKİBİMİZLE TANIŞIN

Kardelen Sönmez

  • Grey LinkedIn Icon

Kurucu ve Tasarımcı

Cemre Sönmez

  • Grey LinkedIn Icon

İş Geliştirme Uzmanı

Hilal Sönmez

  • Grey LinkedIn Icon

Finans Yöneticisi

İlayda Topuz

  • Grey LinkedIn Icon

Dijital Pazarlama Stajyeri

İletişim Bilgilerimiz:

 

E-posta: info@ateliermare.com

Tel: +90 505 272 63 20

Adres: Atatürk Mahallesi Sedef Caddesi 3377 1-b no :35 Ataşehir/ Istanbul - Türkiye

info@ateliermare.com

İstanbul, Türkiye

34400

Tel: +90 505 272 63 20  

İstanbul, Türkiye

©2017 by Mare Atelier