top of page

HAKKIMIZDA

Ateleir Mare - MARE-2.jpg

Mare Atelier, el işçiliği ve sürdürülebirliği baz alarak kurulmuş lüks ve tasarım çanta markasıdır. Bilinçli ve çevreye duyarlı tüketim anlayışı doğrultusunda geri dönüştürülebilir kumaş ve aksesuarlar kullanıyor, sınırlı sayıda üretim yapıyoruz. Gelecek üretimlerimizde salt vegan deri, boya ve kumaş kullanarak markamızı %100 çevreye duyarlı bir çizgiye taşımak öncelikli hedefimiz.  

Markanın kurucusu ve tasarımcısı olan Kardelen Sönmez, Robert Kolej'i ve Koç Üniversitesi'ni bitirdikten sonra İtalya ve Türkiye'de seçkin çanta tasarım ve sürdürülebilir moda kurslarında eğitim gördü . Marka, 2017 yılı Nisan ayında Kardelen Sönmez tarafından İstanbul'da kuruldu. Marka ve finans yönetimi konusunda, tasarımcımızın kız kardeşi ve annesinin marka bünyesinde çalışmaya başlamasıyla birlikte, Mare Atelier bir aile şirketi olarak büyümeye devam ediyor.

  • instagram

 Yerli üretime ve el emeğine gösterdiğimiz özeni tüm dünyaya yayarak günümüz hızlı moda anlayışının bilinçli tüketime kaymasına katkıda bulunmak istiyoruz . Fabrikalaşan çağa rağmen çantalarımız atölyelerimizde zanaatkarlarımız tarafından el yapımı olarak özenle üretilmektedir. Her Mare çantası arkasında farklı bir zanaatkarın eşsiz hikayesini barındırmaktadır. Tasarımcımızın markasına olan tutkusu onu başarılı kılan unsur oldu. Tutku ve sevgiyle her şeyin mümkün olduğuna olan inancımız en büyük motivasyonumuz.

Abstract Architecture
bottom of page